• Nov

Održana Jubilarna 15. Rotarijanka

U Tuzli su se u subotu, 28.oktobra ove godine, po 15. put okupili rotarijanci iz Bosne i Hercegovine, Austrije i Srbije.Domaćin je, kao i ranijih godina, bio RC Tuzla.
Druženje rotarijanaca, pored ostalog, je obuhvatilo zajednički dnevni obilazak gradskih znamenitosi, kao što su Međunarodna galerija portreta „ Ismet Mujezinović“ i Muzej solarstva s ciljem da gosti saznaju više o bogatoj historiji i kulturi grada domaćina. Izuzetno ugodno bilo je i u večernjim satima u predivnom ambijentu porodičnog imanja rotarijanca Adija Rifatbegovića. Na jednom mjestu tu su se okupili rotarijanci iz regiona i Distrikta 1910 ( RC Lukavac, RC Doboj, RC Brčko, RC Bijeljina, RC Sarajevo, RC Sarajevo – Ilidža, RC Beograd – Čukarica i RC Hermagor ). Okupljanje je, osim druženja, za cilj imalo i pružanje podrške djeci sa poteškoćama u razvoju, konkretno štićenicima Centra „Mali svijet“ iz Lukavca. Tom prilikom prikupljena su i značajna novčana sredstva koja će pomoći u poboljšanju uslova rada u Centru.