• Jun

Donacija tableta za SOS Djecije selo Gracanica

U sklopu aktivnosti kluba usmjerenih na pružanje pomoci svima koji su pogodjeni pandemijom COVID-19, Rotary Club Tuzla u suradnji sa RC Graz Neutor iz Austrije i veliku podršku predsjednika kluba RC Graz Neutor Doc.Dr. Fritz Byloff, su odlučili da omoguće redovno praćenje online nastave djeci u SOS Djecije selo Gračanica.

U ime RC Tuzla donaciju se predali gdin Mario Zovko ,Assistant Governor BIH i gdin Andrej Andrejević, sekretar RC Tuzla.
Klub je donirao 21 tablet i 1 laptop štićenicima SOS Kinderdorf – Dječije selo Gračanica.
U ime SOS Kinderdorf – Dječije selo Gračanica donaciju je primio gdin Almir Zulić ,direktor Programa SOS Dječije selo Gračanica.
Tokom obilaska sela, otvorena je komunikacije o budućim modalitetima suradnje izmedju SOS Kinderdorf i RC Tuzla.